Contra Mestre Atabaque

Contra Mestre Atabaque, vlastním jménem Karel Popovič je průkopníkem a hlavním představitelem brazilského bojového umění capoeira na Mladoboleslavsku. Je předsedou a trenérem mladoboleslavského oddílu, viceprezidentem a zároveň zakládajícím členem České asociace capoeiry, která byla založena roku 2008.

Popovič se narodil 2.3. 1983 v Mladé Boleslavi. Sportu se věnuje od svého útlého věku, kdy začal již jako malý cvičit Judo. U Juda zůstal 11 let a dosáhl 1. kyu, neboli hnědého pásu. V roce 2000 se poprvé dozvěděl o capoeiře a na podzim roku 2002 absolvoval první semináře se zahraničními učiteli. V prosinci 2002 navázal spolupráci s Professorem Paçocou (dnes Mestre), který se stal jeho učitelem a se kterým spolupracuje dodnes.

V prosinci 2003 oficiálně založil mladoboleslavský oddíl, který se začlenil do jedné z největších celosvětových asociací nazvané ABADÁ Capoeira. V lednu 2007 získal modrý pás, který představuje první mistrovský stupeň. Následoval svého učitele Professora Paçocu, který v roce 2009 vystoupil z asociace ABADÁ Capoeira a založil vlastní skupinu s názvem Vem Camará Capoeira. V květnu 2010 získal zelený pás. Popovič během 8 let fungování oddílu zorganizoval nespočet různorodých akcí a pomáhal s organizací akcí jak na území celé České republiky, tak i na Slovensku a v Rakousku. Mezi největší akce, které uspořádal na Mladoboleslavsku patří Show bojových umění, které se odehrály již čtyři ročníky a Otevřené mistrovství České Republiky pro střední Evropu.

Popovič vychovává kvalitní žáky, kteří sklízejí četné úspěchy, včetně řady vítězných příček na mezinárodních a tuzemských soutěžích. V květnu 2010 získali jeho dva žáci, Dan Pokorný a Jan Hovorka, modrý pás a v roce 2011 získává modrý pás Martin Kolář.

V roce 2012 získává fialový pás a stává se instrutorem skupiny Vem Camará Capoeira.

V červnu 2015 získává fialovo-hnědý pás, který představuje šestý mistrovský stupeň.

V červenci 2017 spolu s Miroslavem Riedlem a Tomášem Zummerem přebírá z rukou Mestre Pacocy hnědý pás a první titul Professor v České republice.

V červnu 2022 spolu s Miroslavem Riedlem a Tomášem Zummerem přebírá z rukou Mestre Pacocy červeno-hnědý pás a první titul Contra Mestre v České republice.