Mestre Paçoca

Vlastním jménem Sandro Felix dos Santos, narozen 29.5.1970 v severobrazilském přístavním městě Recife kde také začal cvičit Capoeiru v roce 1981.

Jeho první učitel byl mestre Benti-vi. V roce 1985 poznal v Recifu mestre Camisu a následující tři roky dojížděl za tímto vynikajícím učitelem do Rio de Janeira. Po třech letech se přestěhoval a cvičil s ním a s mnoha dalšími učiteli a sbíral zkušenosti v pouličních rodách i v zápase Jiu-jitsu. Tam také začal vyučovat ve své první škole.

 

S Capoeirou začal v Recifé roku 1981 díky sociálnímu projektu ve škole. Jeho první učitel byl mestre Benti-vi. V roce 1985 poznal v Recifé mestre Camisu a následující tři roky dojížděl za tímto vynikajícím učitelem do Rio de Janeira.

Po třech letech se přestěhoval, cvičil s ním a s mnoha dalšími učiteli a sbíral zkušenosti v pouličních rodách i v zápase Jiu-jitsu. Tam také začal vyučovat ve své první škole. V roce 1992 se vydal do Evropy, kam byl pozván uspořádat seminář v Kopenhaagenu.

V Evropě již zůstal a založil školu ve Frankfurtu, dále učil v Berlíně, Mnichově a dalších německých městech. V roce 1999 odjel do Barcelony kde založil další velmi kvalitní školu. Také působil ve Švédsku a pořádal semináře po celé Evropě. Od roku 2000 žije a trénuje ve Vídni.

V říjnu roku 2009 vystupuje z Asociace Abadá Capoeira a zakládá Asociaci Vem Camará Capoeira. V současnosti dohlíží na výuku v 9 městech v ČR, 3 městech na Slovensku, 1 městě v Maďarsku a samozřejmě ve Vídni v Rakousku.

V srpnu roku 2012 dostává v Brazílii od Mestre Capixaby spolu s 8 ostatními Mestres z celého světa cordu Vermelha (červený pás) a stává se Mestre skupiny Vem Camará což je nejvyšší stupeň v capoeiře.