Graduado Cyborg

Graduado Cyborg vlastním jménem Lukáš Kruška se sportem začínal již útlém věku díky rodičům, prošel mnoha sporty fotbalem, závodním lyžováním ale i spoustou volnočasových aktivit jako kolo, turistika pěší i ta vodní, horolezectví atd…
Vzhledem k lásce ke sportu a práci s dětmi se dál věnoval vzdělávání studoval bakaláře na dálkovém studiu Tělesnou výchovu a sport na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem které nedokončil, ale to ho neodradilo a od roku 2013 je instruktorem snowboardingu. V roce 2015 se stal cvičitelem všestrannosti III. třídy. Co se práce s dětmi tyká, tak dělal již jako 17letý pomocného instruktora na dětských táborech turistického oddílu Poustevníci a v pozdějším věku lektora lyžování a snowboardingu na zimních táborech Škoda Auto na Světlance. V roce 2015 se stal trenérem kroužku Capoeiry a v roce 2016 byl jedním z vedoucích na dětském soustředěni capoeiry v Poslově mlýně u Doks.
Capoeiru poprvé viděl ve filmu z roku 1993 Mistr neznámého boje kde se mu zalíbila. O mnoho let později se šel podívat na akci, kde bylo možno shlédnout bojové sporty, které mají základnu v Mladé Boleslavi pořádanou Karlem Popovičem a to byl prosinec 2008. Jeho první trénink proběhl v Lednu 2009 a od té doby pod vedení právě Karla Popoviče (Professor Atabaque) propadl tomuto úžasnému sportu. Přes drobné zdravotní problémy s kolenem ( po pádu na lyžích) dosáhl po letech tréninků, ježdění po seminářích a soutěžení jak na českých tak evropských soutěžích v roce 2016 pro modrý pás.